Tailwind Hakkında

2006 yılında yabancı sermaye ile kurulan Tailwind Havayolları; ilk uçuşunu Mayıs 2009'da gerçekleştirmiştir. Kuruluşundan bu yana Tailwind, sivil havacılık sektöründe kalıcı ve etkin bir yere ulaşarak çağımıza uygun, kaliteli bir havayolu olmayı misyon olarak benimsemiştir. 

Bu amacı gerçekleştirecek sağlam altyapıyı oluşturmak için havacılığın en deneyimli ve en bilgili isimleri Tailwind Havayolları'nın çatısı altında bir araya gelmiştir.

Yolcularımıza güvenilen ve saygı duyulan bir havayolu şirketi olarak hem ekonomik hem de kaliteli hizmeti sunmakta, bununla beraber Türk Sivil Havacılık sektörüne yeni bir soluk getirmenin gururunu yaşamaktayız.

Tailwind Havayolları, 2010 yılından bu yana IATA (Uluslararası Hava Taşıyıcıları Birliği) Operasyonel Emniyet Denetim Programı (IOSA) tescilli bir havayolu olma ayrıcalığına sahiptir.  IOSA, denetimlerin sürekli ve standart şartlarda gerçekleşmesini güvence altına alan ve tüm dünya ülkeleri tarafından kabul gören denetim prensiplerini uygulamaktadır. Bunun yanı sıra Tailwind, 2011 yılından bu yana ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi (QMS) tescilli bir havayolu olma ayrıcalığına da sahiptir.


Vizyon : Tarifeli ve tarifesiz seferlerde, yerli ve yabancı tur operatörleri ve havayolları tarafından en çok tercih edilen havayolu olmak.


Misyon : Profesyonel ve etik değerlere sahip tecrübeli personelimizle müşterilerimize yüksek kalitede, dakik, emniyetli ve güvenli  servis sağlayacak dünya çapında bir havayolu olmak.


Remove ?

Are you sure to delete?